Z
HIM ODSZEDŁ PERKUSISTA

27 stycznia, 2015

 

Wiadomo już, że Zespół zostawił perkusista Mika Karppinen, znany również jako Gas Lipstick. Tak muzyk skomentował na Facebooku swoją decyzję.

 

Z ciężkim sercem muszę ogłosić swoje odejście z HIM - wspaniałego zespołu, z którym byłem od 16 cudownych lat. To była wielka przygoda, wrażenia od której pozostaną ze mną do końca życia.

him drummer, Mika Karppinen

 

Nie mam żadnych negatywnych uczuć związanych z tym odejściem, nie będziemy więc robić dramatu. Po prostu w pewnym momencie poczułem, że jako muzyk muszę iść dalej. Podczas koncertów na ostatniej trasie już nie miałem wrażenia, że muzyka, którą gramy, zachwyca mnie w 100%.

 

Dla mnie jest ważne, aby być absolutnie szczerym w każdej nucie, którą gram, bardzo zagłębiam się w muzykę, wykonaniem której się zajmuję. Nie oddawać się swojej grze - to nie jest uczciwe przede wszystkim wobec mnie, a także moich przyjaciół z zespołu i was, naszych wspaniałych fanów.

 

Kolejna kwestia, której mi brakowało - to pisanie piosenek. Byłem kompozytorem zanim trafiłem do HIM, i zdałem sobie sprawę, że Ville - po prostu wspaniały kompozytor. On zawsze przychodził do studia z gotowym arcydziełem, tym samym nie pozwalając innym realizować własnych pomysłów. Nigdy nie czułem potrzeby coś poprawić lub zmienić w jego utworach - jak dla mnie, były idealne. Ale jesienią ubiegłego roku, poczułem, że chcę wrócić do pisania, chcę pisać i promować swoje utwory, pracować w swoim interesie muzycznym.

 

Trzy lata temu przeszedłem przez bardzo trudny okres związany z problemami z moją ręką. Przez dziewięć miesięcy walczyłem z chorobą, dużo sobie uświadomiłem i zrozumiałem, i mogę teraz stwierdzić, że na 100% wróciłem do normy zarówno fizycznej, jak i psychicznej, ale szukam nowego wyzwania, nowego startu.

 

Mogę tylko wyrazić moją głęboką wdzięczność do moich braci Ville, Mige, Burton i Linde, naszych techników - Viltsu, Antti, Manne, Sean, Brad, naszych menedżerów - Seppo, Taina i Vuokko, i życzyć osiągnięcia w przyszłości ogromnego sukcesu. Również serdecznie dziękuję Wam, naszym wiernym fanom. Wasze wsparcie jest dla mnie ważne!"

 

Źródło: www.facebook.com

 

O zespole HIM

him logo

HIM - zespół rockowy, który został stworzony w 1991 roku w Helsinkach, Finlandia. Założycielami tej formacji są wokalista Ville Valo, gitarzysta Mikko Lindström oraz basista Mikko Paananen. Muzycy zostali twórcami nowego gatunku, który ze względu na tematykę utworów nazwali "Love Metal". Zespół wydał 8 płyt studyjnych, i jedna z nich (Dark Light) została wyróżniona certyfikatem złotej płyty przez RIAA (Recording Industry Association of America - Zrzeszenie Amerykańskich Wydawców Muzyki).

 

 

Tagi: gothic metal, gothic metal bands, gothic metal zespoły, gothic metal music, love metal, HIM