Ogłoszono
wydanie biografii zespołu Behemoth

28 stycznia, 2015

 

biografia behemoth

Po wydaniu autobiografii frontmana Behemoth Adama Darskiego "Spowiedź heretyka", przez Metal blade Records zostało ogłoszone wydanie biografii samego zespołu.

 

Napisana przez Łukasza Dunaja książka "Behemoth: Konkwistadorzy diabła" przedstawia dogłębny przegląd historii formacji oraz wydarzeń, które znacząco wpłynęły na zespół i określiły dalszy rozwój jego muzyki.

 

We wstępie autor pisze, że ta książka nie jest "polską odpowiedzią na biografię Mötley Crüe The Dirt". Inaczej mówiąc, "Behemoth: Konkwistadorzy diabła" - to przede wszystkim opowieść o zespole, jego muzyce oraz o wejściu na najwyższe szczeble metalu, a także o tym, jak zespół stał się powszechnie znany w swojej ojczyźnie - w Polsce.

 

"Behemoth: Konkwistadorzy diabła" - to 490-stronicowa książka w twardej okładce, jej oficjalne wydanie odbędzie się 24 lutego 2015 roku, natomiast już dzisiaj wszyscy chętni poszerzyć swoją osobistą bibliotekę o tą biografię mogą zamówić pre-order na stronie http://www.metalblade.com/behemoth/. Warto również zauważyć, że każdy, kto zamówi pre-order książki, w prezencie dostanie koszulkę z ekskluzywnym drukiem. Spiesz się - takiej koszulki nie będzie w oficjalnej sprzedaży.

 

 

Książka zawiera cytaty i anegdoty od obecnych i byłych członków zespołu - one lepiej ujawniają niektóre szczegóły i charakter narracji. Ponadto, na stronach książki znajdziesz przeprowadzone wywiady z takimi ludźmi, jak Tomasz Krajewski, Rob Darken, Mateusz Maurycy «Havoc» Śmierzchalski i inni.

 

Oto mały fragment z książki opowiadający historię, jak Adam Darski nabył swoją pierwszą gitarę elektryczną:

 

Pierwsza Komunia była bardzo ważnym momentem dla mnie, wiem, że to brzmi śmiesznie, ale to prawda. Oczywiście, że nie jako doświadczenie religijne - wtedy mnie to nie obchodziło. W sumie jak i resztę dzieci. Staliśmy wszyscy z kościelnymi świecami i czekaliśmy jedynie na jedno. Pieniądze. Pierwsza Komunia to takie wydarzenie w twoim życiu, kiedy dostaje się maksimum pieniędzy, które w ogóle mogą dać dzieciom. Właśnie na te pieniądze kupiłem swoją pierwszą gitarę elektryczną. Nie rower, nie Lego - właśnie gitarę.

 

Źródło: www.metalblade.com

 

O zespole Behemoth

behemoth logo

Behemoth - to polski zespół metalowy, stworzony w Gdańsku w 1991 roku przez kompozytora, autora tekstów, gitarzystę i wokalistę Adama "Nergala" Darskiego. Na początku swojej kariery zespół grał muzykę o gatunku Black metal, a od roku 1994 to była już muzyka zbliżona do Pagan metalu. Obecnie zespół gra w gatunku Death metal. Tematyka tekstów piosenek to okultyzm oraz mitologia Bliskiego Wschodu. Behemoth wydali 10 albumów studyjnych, które nie jednokrotnie były nagradzane przez obcojęzyczne czasopisma jako Album roku. Ponadto, Behemoth to pierwszy w historii polskiej muzyki rozrywkowej zespół, płyta którego w pierwszy tydzień sprzedaży została odnotowana na liście sprzedaży Billboard na miejscu 149.

 


 

Tagi: black metal, death metal, pagan metal, behemoth, biografia, metal blade records